سوالات متداول

نان لواش “های! فود” در مقایسه با نان لواش نانوایی‌های سنتی سطح شهر دارای فواید و ویژگی‌های مهمی است.

اول اینکه نانوایی‌های سطح شهر، برای اینکه نان را نازک کنند مجبورند سبوس آن را بگیرند. همچنین برای جلوگیری از پاره شدن نان، باید به آن نمک اضافه کنند. اما ما به دلیل استفاده از ماشین‌آلات پیشرفته قادریم بدون سبوس‌گیری از آرد نان، و همچنین بدون استفاده از نمک و جوش شیرین، نان را به اندازه کافی نازک و کشیده کنیم. به همین دلیل، نان لواش “های! فود” می‌تواند با حفظ سبوس و بدون استفاده از نمک و جوش‌شیرین تولید شود.

همچنین، نان لواش “های! فود” با تکنولوژی حرارت غیرمستقیم پخته می‌شود. این تکنولوژی جلوی سوخته شدن نان و ایجاد آکریلامید، که ماده‌ای سرطان‌زاست را می‌گیرد.

همچنین، آرد لواش “های! فود” با آهن و اسیدفولیک غنی شده است.

نان لواش “های! فود” در انواع «سبوس دار»، «سلامتی»، و «سفید» تولید و عرضه می‌گردد.

لواش سبوس دار سرشار از سبوس و فاقد نمک و جوش‌شیرین بوده و برای کاهش وزن مناسب است.

لواش سلامتی نیز سرشار از سبوس بوده و فقط نیم درصد نمک دارد و برای مصرف همه روزه مناسب است.

لواش سفید دارای سبوس کمتر و نشاسته بیشتر است و به همین خاطر پرکالری و پر انرژی است.بنابراین برای ورزشکاران، کودکان که در سنین رشد قرار دارد، و افرادی که شغل‌های پرتحرکی دارند مناسب است.

لواش‌های “های! فود” در بسته‌های 75، 150 و 300 گرمی تولید و عرضه می‌شوند.

لواش‌های “های! فود”، با غنی کردن آرد و حفظ سبوس آن، کنترل کیفیت آب مصرفی، انتخاب بهترین خمیرمایه، و عدم استفاده از افزودنی‌های مضر نظیر نمک و جوش‌شیرین، تحت لیسانس شرکت هلندی Integrated Bakery و با نظارت بیست و چهار ساعته‌ی سازمان غذا و دارو و سازمانی ملی استاندارد ایران تولید می‌گردد.

انواع لقمه‌های آماده شده در منزل، میوه، خشکبار، آجیل و دانه‌های روغنی، سبزیجات مثل هویج، کاهو، و غیره.

شما می‌توانید سفارش نان لواش سلامتی و سبوس دار “های‌! فود” را از وب‌سایت ما، و فروشگاه‌های اینترنتی دیجیکالا، بروزرسان و میاره. همینطور از فروشگاه‌های زنجیره‌ای جامبو و افق کوروش خریداری کنید و از طعم لواش خوشمزه، سالم و کامل لذت ببرید.

این کار کاملا اشتباه است. هیچگاه هیچ وعده غذایی نباید حذف شود. زیرا این کار باعث کم شدن سوخت و ساز و در نتیجه مقاوم شدن بدن فرد به کاهش وزن می‌شود. مصرف مواد غذایی سلام و کم‌کالری به عنوان شام حتما می‌شود و این وعده غذایی نباید از رژیم غذایی فرد حذف گردد.

نخوردن صبحانه یک اشتباه بزرگ است. چراکه مصرف صبحانه سالم نه تنها باعث افزایش انرژی و تقویت قوای فکری و ذهنی می‌گردد بلکه موجب انتخاب و مصرف مناسب وعده‌های غذایی دیگر در طی روز خواهد شد. همچنین مصرف صبحانه کمک می‌کند که فرد در طول روز کمتر احساس گرسنگی کند و به مواد غذایی پرکالری رو نیاورد.

رژیم غذایی سالم رژیمی است که علاوه بر فراهم کردن کلیه مواد مغذی و مورد نیاز بدن، دارای تنوع و تعادل باشد. یعنی همه گروه‌های غذایی در آن جا داشته باشند و در مصرف هیچ گروه نباید افراط و تفریط کرد. البته باید به علایق و عادت‌های غذایی هر فرد احترام گذاشت. و تنها عادت‌هایی که به سلامتی فرد لطمه وارد می‌کنند را حذف کرد و به تدریج به یک برنامه غذایی دقیق تبدیل کرد.

نان لواش “های! فود” در مقایسه با نان لواش نانوایی‌های سنتی تولید شده در نانوایی‌های سطح شهر فواید و ویژگی‌های مهمی را شامل می‌شود.

اولین تفاوت اینجاست که نانوایی‌های سطح شهر، برای تهیه نان نازک ناچارند تا سبوس آن را بگیرند. همچنین برای جلوگیری از پاره شدن نان، باید به آن نمک اضافه شود. اما “های! فود” به دلیل استفاده از ماشین‌آلات پیشرفته قادر است تا بدون سبوس‌گیری از آرد نان، و همچنین بدون استفاده از نمک و جوش شیرین، نان را به اندازه کافی نازک و کشیده کند. به همین دلیل، نان لواش “های! فود” می‌تواند با حفظ سبوس و بدون استفاده از نمک و جوش‌شیرین تولید شود.

علاوه بر این، نان لواش “های! فود” با تکنولوژی حرارت غیرمستقیم پخته می‌شود. این تکنولوژی مانع سوخته شدن نان و ایجاد آکریلامید، که ماده‌ای سرطان‌زاست را می‌گیرد.

همچنین، آرد لواش “های! فود” با آهن و اسیدفولیک غنی شده است.

نان لواش “های! فود” در انواع «سبوس دار»، «سلامتی»، و «سفید» تولید و عرضه می‌گردد.

لواش سبوس دار سرشار از سبوس و فاقد نمک و جوش‌شیرین بوده و برای کاهش وزن مناسب است.

لواش سلامتی نیز سرشار از سبوس بوده و فقط نیم درصد نمک دارد و برای مصرف روزانه بهترین انتخاب است.

لواش سفید دارای سبوس کمتر و نشاسته بیشتر است؛ به همین خاطر پرکالری و پر انرژی است. بنابراین برای ورزشکاران، کودکانی که سنین رشد را پشت سر می‌گذارند و افرادی که در مشاغل پرتحرکی مشغول به کار می‌باشند، مناسب است.

لواش‌های “های! فود” در بسته‌های ۷۵، ۱۵۰ و ۳۰۰ گرمی تولید و عرضه می‌شوند.

لواش‌های “های! فود”، با غنی کردن آرد و حفظ سبوس، کنترل کیفیت آب مصرفی، انتخاب بهترین خمیرمایه، و عدم استفاده از افزودنی‌های مضر نظیر نمک و جوش‌شیرین، تحت لیسانس شرکت هلندی  Integrated Bakery و با نظارت تمام وقت سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد ایران تولید می‌گردد.

انواع لقمه‌های آماده شده در منزل، میوه، خشکبار، آجیل و دانه‌های روغنی، سبزیجات مثل هویج، کاهو، و غیره.

شما می‌توانید انواع نان لواش سفید، سلامتی و سبوس دار “های‌! فود” را از وب‌سایت ما،  فروشگاه اینترنتی دیجیکالا، بروزرسان و میاره به صورت آنلاین سفارش دهید. همچنین از فروشگاه‌های زنجیره‌ای جامبو و افق کوروش به صورت حضوری خریداری کنید و از طعم لواش خوشمزه، سالم و کامل لذت ببرید.

خیر، حذف هرگونه وعده غذایی کاملاٌ اشتباه است. هیچ وعده‌ای نباید حذف شود؛ زیرا باعث کاهش سوخت و ساز و در نتیجه مقاومت بدن فرد به کاهش وزن می‌گردد. برای وعده شام، مصرف مواد غذایی سالم و کم‌کالری توصیه می‌شود، ولی این وعده غذایی نباید از رژیم غذایی فرد حذف گردد.

با هر هدفی، صبحانه نخوردن یک اشتباه بزرگ است. زیرا مصرف صبحانه سالم نه تنها باعث افزایش انرژی و تقویت قوای فکر و ذهن می‌گردد بلکه موجب انتخاب و مصرف مناسب وعده‌های غذایی دیگر در طی روز خواهد شد. علاوه بر این مصرف صبحانه به فرد کمک می‌کند تا طول روز کمتر احساس گرسنگی کند و به مواد غذایی پرکالری رو نیاورد.

رژیم غذایی سالم رژیمی است که علاوه بر فراهم کردن کلیه مواد مغذی و مورد نیاز بدن، دارای تنوع و تعادل باشد. یعنی همه گروه‌های غذایی، بدون هیچگونه افراط و تفریط، جایی در فهرست آن داشته باشند. البته بایستی به علایق وعادت‌های غذایی هر فرد احترام گذاشت، و تنها عادت‌های مضر و آسیب زننده به سلامتی فرد را حذف کرد و به تدریج به یک برنامه غذایی دقیق تبدیل کرد.

خیر، در حال حاضر سرویس اشتراک “های! فود” تنها در محدوده شهر تهران انجام می‌گیرد اما در تلاش هستیم تا به زودی امکان ثبت اشتراک را برای تمام مردم عزیزمان، در سراسر کشور، فراهم کنیم.

کافیست با سرپرست فروش آنلاین مجموعه “های! فود” به شماره 22366674-021 تماس بگیرید تا اطلاعات لازم درخصوص نمایندگی شهرتان را در اختیار شما بگذارند.

خیر؛ با توجه به نازک بودن نان لواش، در صورت حذف پروتئین گلوتن خاصیت کشسانی خمیر از بین خواهد رفت و بنابراین امکان ورز دادن نان و نازک شدن خمیر جهت تهیه همان لواش آشنا و سنتی میسر نمی‌‌‌شود.